Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 Ocak 2014 Cumartesi

Mo'nun Gizemi 2 -ArdanınKazanı-Kısa Özet İle başlayalım : 

"Mo’nun Gizemi 2 – Otran"ın baş kahramanları yine Defne ve
Burç. Genç okurlarımız hatırlayacaktır, Defne ile Burç, birbirlerine çok yoğun bir aşkla bağlı, iki genç… Aynı zamanda dünyanın sayılı genetik uzmanları arasında yer alıyorlar. İlk kitapta başlayan soluk kesici maceralar ikinci kitapta hızını kesmeden devam ediyor: Japon bilgin Yuma’nın tek hedefi İn-Mo-San adlı ‘insanüstü’ varlığı yaratmaktır. Bu amaca erişmek için, Defne ile Burç’a Mo yaratığının genlerini aşılamaya başlar. Bir süre sonra da iki genci tuzağa düşürüp, kaçırır.

Gençlerle birlikte, bu soluk kesici serüvene daldığınızda, birden karşınıza Otran çıkıyor. İnsan varlığının gizemli sınırlarını aşmayı düşleme gücüne sahipseniz, “Mo’nun Gizemi 2 – Otran”la kanatlanıp uçmanız işten bile değil!Defne ile Burç, birbirlerine çok yoğun bir aşkla bağlı iki genç.
Japon bilgin Yumanın ise tek hedefi İN-MO-SAN adlı insanüstü varlığı yaratmak. Bu amaca erişmek için, Defne ile Burça Mo yaratığının genlerini aşılamak istiyor. İki genci, soluk kesici olaylar sonucu tuzağa düşürüp kaçırıyor.

   Sonra ... Neler oluyor neler, bir bilseniz!..

   İşte o gençlerle birlikte bu soluk kesici serüvene daldığınızda, birden karşınıza OTRAN çıkıyor. Sakın ŞAŞIRMAYIN!

   İnsan varlığının gizemli sınırlarını aşmayı düşleme gücüne sahipseniz, bu kitapla kanatlanıp uçmanız, işten bile değil.

   Serinin ilk kitabını beğenmiştim, ama bu.. Tam bir hayal kırıklığıydı. Meraktan okudum sadece. Beklediğim kadar iyi değildi gerçekten. Biraz sıkıcı ve saçma olmaya başladı ama okunmaz demiyorum. İki gencin basına gelenler gerçekten korkunç ve üzücü. Tüm gençlik hayatları mahvoluyor, tanıştıkları gündeki hayatlarıyla bu kitabın sonundakini karsılastırınca ağlayasım gelmişti. Serinin devam kitabıydı ve 1. kitap heyecanlı bitmişti. Normalde 2 puan verirdim ama 1. kitap hatırına okunuyor. Bu yüzden puanım: 2,5


Tepkiler:

1 yorum: